Peugeot e-20850 GT 5d
Kontantpris
105.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2020 |
| Kilometertal | 103.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 336 km |
| Batterikapacitet | 45,0 kWh |
| Energiforbrug | 165 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 136 hk/260 nm |
| Acceleration | 8,1 sek. |
| Tophastighed | 150 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Gul |
Beskrivelse
Sælger min Peugeot e-208 50 GT i den flotte gule farve.
Indregistreret december 2020 og har kørt 103.000 km.
En batteripakke på 50 kWh og 136 hk.
335 km. WLTP.
Batterigaranti til december 2028 eller 160.000 km.
Velkørende og økonomisk elbil med fin rækkevidde og masser af udstyr i GT-udgaven. Perfekt som pendlerbil eller bybil.
Bilen fremstår pæn og velholdt både inde og ude. Klar til ny ejer.
Af udstyr er værd at nævne:
- Bakkamera
- Apple Carplay
- Aircondition
- Sædevarme
- Isofix
- Adaptiv fartpilot
- Lane assist
- Blindvinkelassistent
Udover originale 17” alufælge medfølger 16” vinterdæk, type-2 ladekabel og både filt- og vintermåtter.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 270.910 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 265 liter |
| Vægt | 1.222 kg |
| Bredde | 177 cm |
| Længde | 405 cm |
|---|---|
| Højde | 143 cm |
| Lasteevne | 423 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Dæktryksmåler |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | El-ruder |
| Aircondition | Fjernlysassistent |
| Alufælge | Fuldaut. klima |
| Android auto | LED Kørelys |
| Apple carplay | Navigation |
| Auto. nødbremse | Nøglefri tænding |
|---|---|
| Automatgear | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk lys | Sædevarme |
| Bakkamera | Servo |
| Blindvinkelassistent | Vognbaneassistent |