Peugeot e-200850 GT Line 5d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2020 |
| Kilometertal | 114.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 318 km |
| Batterikapacitet | 45,0 kWh |
| Energiforbrug | 165 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 136 hk/260 nm |
| Acceleration | 8,5 sek. |
| Tophastighed | 150 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Peugeot 2008 GT Line Komfort, stil og plads i en pakke
Er du på udkig efter en bil, der både er lækker at køre i og praktisk i hverdagen? Så er denne Peugeot 2008e GT Line et oplagt valg
Bilen har kun kørt 114.000 km og er frisk synet, så du kan sætte dig bag rattet med ro i maven. Synsbogen ligger selvfølgelig klar i handskerummet.
? Køreglæde i topklasse
Den ligger godt på vejen og giver en komfortabel og behagelig køreoplevelse perfekt til både bykørsel og længere ture.
?? Masser af plads
Med et stort og rummeligt bagagerum får du nemt plads til både indkøb, sportstasker eller weekendturen.
GT Line udstyr
Du får en sporty og stilfuld model med masser af lækre detaljer, der gør køreturen endnu federe.
Kontakt ved enten:
-Telefon: 93394200
-Email: augu202@icloud.com
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 315.911 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 405 liter |
| Vægt | 1.623 kg |
| Bredde | 175 cm |
| Længde | 430 cm |
|---|---|
| Højde | 153 cm |
| Lasteevne | 407 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | LED Kørelys |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Navigation |
| Alufælge | Nøglefri tænding |
| Android auto | Parkeringssensor (for) |
| Automatgear | Sædevarme |
| Bakkamera | Servo |
| El-ruder | Vognbaneassistent |
|---|---|
| Fuldaut. klima |