Peugeot 2081,2 PureTech 82 Selection Sky 5d
Kontantpris
67.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2019 |
| Kilometertal | 106.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 23,4 km/l |
| CO2 udledning | 119 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.520 kr. / år |
| Ydelse | 82 hk/118 nm |
| Acceleration | 12,2 sek. |
| Tophastighed | 175 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.150 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Udstyr: kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, glastag, el-sidespejle, el-sidespejle m/varme, tågelygter, mørktonede ruder i bag, aircondition, fuldaut. klima, centrallås, fjernb. centrallås, fartpilot, sædevarme, el-ruder, 4x el-ruder, app integration, musikstreaming via bluetooth, isofix, airbag, db. airbags, antispin, esp, 2 nøgler, Sommer og Vinterhjul, bakkamera, parkeringssensor (bag)
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 285 liter |
| Vægt | 1.168 kg |
| Bredde | 174 cm |
| Længde | 399 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 362 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.150 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Panoramatag |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Sædevarme |
| Apple carplay | Servo |
| Bakkamera | Vognbaneassistent |
| Fuldaut. klima |