Peugeot 5082,0 BlueHDi 177 GT EAT8 5d
Kontantpris
180.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2019 |
| Kilometertal | 145.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 23,4 km/l |
| CO2 udledning | 113 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.600 kr. / år |
| Ydelse | 177 hk/400 nm |
| Acceleration | 8,3 sek. |
| Tophastighed | 235 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
508 2,0 hdi 177hk
Adaptiv undervogn
Adaptiv fartpilot
Focal anlæg
Night vision
Aftageligt træk
Ny tandrem og vandpumpe skiftet marts 2026
Partikelfilter og ad blue dyse skiftet ved 100.000 km
vinterfælge medfølger skal have nye dæk.
Pava behandlet 2025
Har kørt 145.000
Kilometerstand stiger løbende.
der er ingen pant i bilen.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 541.010 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 487 liter |
| Vægt | 1.535 kg |
| Bredde | 186 cm |
| Længde | 475 cm |
|---|---|
| Højde | 140 cm |
| Lasteevne | 592 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El komfortsæder |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | El-ruder |
| Adaptiv undervogn | Fjernlysassistent |
| Aircondition | Fuldaut. klima |
| Alufælge | Kurvelys |
| Android auto | LED Kørelys |
| Anhængertræk, aftagl. | Navigation |
|---|---|
| Apple carplay | Nightvision |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk start/stop | Sædevarme |
| Bakkamera | Servo |
| Blindvinkelassistent | Vognbaneassistent |
| Dæktryksmåler |