Peugeot 3081,5 BlueHDi 130 Style+ 5d
Kontantpris
99.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2019 |
| Kilometertal | 87.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 31,4 km/l |
| CO2 udledning | 85 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.440 kr. / år |
| Ydelse | 130 hk/300 nm |
| Acceleration | 9,8 sek. |
| Tophastighed | 204 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
Rigtig fin og velholdt bil med masser af udstyr. Fuld service og ny forrude.
Kan leveres nysynet
Ring hvis det har interesse på 40509399 er ikke god til sms
VH Per
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 191.011 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 420 liter |
| Vægt | 1.155 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 425 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 655 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 53 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Fuldaut. klima |
| Alufælge | LED Kørelys |
| Android auto | Navigation |
| Apple carplay | Parkeringssensor (for) |
| Auto. nødbremse | Sædevarme |
| Automatisk lys | Servo |
|---|---|
| Blindvinkelassistent | Træk |
| Dæktryksmåler | Vognbaneassistent |