Peugeot 2081,2 VTi Allure Sky 5d
Detaljer
| Modelår | 2014 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2015 |
| Kilometertal | 104.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 22,2 km/l |
| CO2 udledning | 104 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 82 hk/118 nm |
| Acceleration | 12,2 sek. |
| Tophastighed | 175 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.150 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
En velholdt ikke ryger bil med godt udstyr.
Bilen har kun haft en ejer og har kørt upåklageligt og pålideligt.
Service er overholdt og den har helt nye helårsdæk.
Peugeot 208 1,2 VTi Allure sky med 5 døre
Kilometerstand: 104.000 km
Dinitrol antirustbehandling fra ny
Tandrem udskiftet i 2024 v/ 90.000 km
Ring eller skriv for fremvisning i Ølstykke.
UDSTYR:
Airbags
Antispin
Bluetooth
El-ruder
El-sidespejle
Fartpilot m. speed limit
Fjernbetjent Centrallås
Højdejusterbar Førersæde
Håndfri mobiltelefoni
Isofix
Klimaanlæg 2-zoner
Kørecomputer
LED kørelys
Metallak
Multifunktions læderrat justerbart
Mørktonede bagruder
Originale alufælge, 15”
Panorama glastag
Parkeringssensor bag
Regn sensor for viskerfunktion
Splitbagsæde
Startspærre
Touchskærm, 7”
Udvendig temp. Måler
USB-stik
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 186.991 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.168 kg |
| Bredde | 174 cm |
| Længde | 396 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 362 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.150 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fjernlysassistent |
|---|---|
| Aircondition | Fuldaut. klima |
| Alufælge | LED Kørelys |
| Automatisk lys | Panoramatag |
| Dæktryksmåler | Parkeringssensor (for) |
| El-ruder | Servo |
| Fartpilot | Træk |
|---|