Peugeot 30081,6 Hybrid Allure Limited EAT8 5d
Kontantpris
160.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2020 |
| Kilometertal | 87.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 39,0 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 63 km |
| Batterikapacitet | 9,7 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 154 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 31 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 1.140 kr. / år |
| Ydelse | 225 hk/360 nm |
| Acceleration | 8,7 sek. |
| Tophastighed | 225 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 1.250 kg |
| Farve | Grønmetal |
Beskrivelse
Peugeot 3008 1.6 Hybrid Allure LTD EAT 8 plug-in hybrid (2020). Købt hos P Christensen på Østerbro og ejet siden 2023 under serviceaftale med dem. Nye bagbremser og startbatteri i 2025. Sommer- og vinterdæk inkluderet i prisen. Karrosseriet er i god stand med meget få mærker eller ridser. Interiøret er også i god stand, dog er læderet på førersædet lidt flænget i dørsiden. Kan repareres af en specialist. Wireless CarPlay med OTTOCAST adapter. Anhængertræk og ladekabel er også inkluderet i prisen. Bilen kan fremvises i Valby 2500 efter aftale.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 325.911 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 395 liter |
| Vægt | 1.725 kg |
| Bredde | 184 cm |
| Længde | 445 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 605 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.250 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 43 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Servo |
|---|