Peugeot 2081,5 BlueHDi 100 Active+ 5d
Kontantpris
99.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2020 |
| Kilometertal | 82.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 34,4 km/l |
| CO2 udledning | 94 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.520 kr. / år |
| Ydelse | 100 hk/250 nm |
| Acceleration | 10,2 sek. |
| Tophastighed | 188 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
God pålidelig bil. Aldrig skadet. Serviceret privat af mekanikere på mit job. Alle service er registreret i servicebog.
Kun kørt gode lange strækninger i Jylland
Bilen står på privatadresse i Thy.
Afslag ved hurtig handel.
Spørgsmål og fremvisning kontakt Alex Henriksen Tlf: 2258 5366
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 168.411 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 309 liter |
| Vægt | 1.065 kg |
| Bredde | 175 cm |
| Længde | 406 cm |
|---|---|
| Højde | 143 cm |
| Lasteevne | 580 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 41 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Alufælge | Fartpilot |
| Android auto | Navigation |
| Anhængertræk, aftagl. | Nøglefri tænding |
| Apple carplay | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk lys | Sædevarme |
| Bakkamera | Servo |
|---|---|
| Dæktryksmåler | Vognbaneassistent |