Peugeot 2081,6 BlueHDi 100 Allure Sky 5d
Kontantpris
54.800 kr.Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2017 |
| Kilometertal | 219.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 33,3 km/l |
| CO2 udledning | 80 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 240 kr. / år |
| Ydelse | 100 hk/254 nm |
| Acceleration | 10,7 sek. |
| Tophastighed | 187 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 700 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Peugeot 208 1,6 – velkørende og økonomisk bil sælges leveres nysynet og serviceret.
Flot og velholdt Peugeot 208 1,6 sælges. Bilen er driftssikker, komfortabel og perfekt både som pendlerbil og til bykørsel.
Den har en god motor med fin trækkraft, samtidig med at den er økonomisk i drift. Den er nem at køre og parkere, og størrelsen gør den ideel til både nye og erfarne bilister.
Bilen har en masse udstyr som:
-Glastag
-Sædevarme
-Apple carplay og android auto
-Fartpilot
-2 zone klimaanlæg
-Tonede ruder bagtil
OG meget mere!
Bilen har pt kørt 219.000 km
-stiger løbene
bilen er holdt med service og bliver leveret ny serviceret og nysynet.
dertil leveres bilen med sommerhjul på alufælge og vinterhjul op stålfælge med kapsler
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 149.991 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.265 kg |
| Bredde | 174 cm |
| Længde | 399 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 415 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 700 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
|---|---|
| Alufælge | Panoramatag |
| Android auto | Sædevarme |
| El-ruder | Servo |
| Fartpilot |