Peugeot 2081,5 BlueHDi 100 Envy 5d
Kontantpris
69.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2019 |
| Kilometertal | 139.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 30,6 km/l |
| CO2 udledning | 133 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.440 kr. / år |
| Ydelse | 100 hk/250 nm |
| Acceleration | 10,5 sek. |
| Tophastighed | 188 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.150 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
?? NYSYNET OG NYSERVICERET
?? AIRCONDITION / 2 ZONE KLIMA
?? FARTPILOT
?? SÆDEVARME
?? APPLE CARPLAY / ANROID AUTO
?? BLUETOOTH
?? DIESEL PARTIKELFILTER
Sommerdæk med fælge, der medfølger vinterdæk og nye måtter.
Vigtigst er nok at jeg lige har fået skiftet tandrem til 10.000 og lige fået skiftet ad blue beholderen for 16.000, så den er i rigtig god stand. Udover det har der aldrig været noget med den, ingen uheld eller værksted. Den har lige været til service også.
Obs: der er lidt skræmmer på venstre bagside, men burde koste 1-2000 at fixe.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 285 liter |
| Vægt | 1.224 kg |
| Bredde | 174 cm |
| Længde | 399 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 431 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.150 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Apple carplay |
|---|---|
| Aircondition | Fuldaut. klima |
| Alufælge | Servo |