Tesla Model YRWD 5d
Kontantpris
229.995 kr.Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2023 |
| Kilometertal | 70.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 455 km |
| Batterikapacitet | 57,0 kWh |
| Energiforbrug | 157 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 299 hk/430 nm |
| Acceleration | 6,9 sek. |
| Tophastighed | 217 km/t |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Sælger min Tesla model Y, da behovet har ændret sig.
?? Årgang: 2022
?? Km: 70xxx
Udstyr bl.a.:
- - 360 grader kamera
- Glas tag
- Adaptiv fartpilot
- Sædevarme (Har den foran og bagved??)
- App styring
- Varmepumpe
- Træk
?? Økonomisk bil – billig i drift
?? Sommer/vinterdæk medfølger (1 sæt fælge)
Perfekt som familiebil og pendlerbil
?? Pris: 229.995,-
?? Skriv for mere info.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 445.810 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 854 liter |
| Vægt | 1.984 kg |
| Bredde | 192 cm |
| Længde | 475 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 464 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Servo |
|---|