Tesla Model 3Performance AWD 4d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2021 |
| Kilometertal | 78.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 567 km |
| Batterikapacitet | 82,0 kWh |
| Energiforbrug | 165 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 513 hk/- |
| Acceleration | 3,3 sek. |
| Tophastighed | 261 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
Tesla Model 3 Performance – 2021 (2021 model) – 78.000 km
Nu har du muligheden for at overtage en virkelig velholdt og veludstyret Tesla Model 3 Performance. Bilen fremstår i flot stand både indvendigt og udvendigt og har kun kørt 78.000 km.
?? Highlights & udstyr:
• Performance model med masser af kraft og køreglæde
• Fuld ambient belysning i hele kabinen – giver en eksklusiv køreoplevelse
• Helt nye Michelin helårsdæk
• Både vinter- og sommermåtter medfølger
• Tonede ruder bagtil
• Sorte emblemer hele vejen rundt (giver et sporty look)
?? Stand:
• Ingen skader
• Meget pæn i lakken
• Passet og plejet som den skal
?? Årsag til salg:
Sælges udelukkende fordi jeg står overfor køb af lejlighed.
En virkelig lækker bil, der kombinerer performance, komfort og stil – klar til ny ejer.
?? Skriv for mere info eller fremvisning
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 491.088 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | 542 liter |
| Vægt | 1.847 kg |
| Bredde | 184 cm |
| Længde | 469 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 385 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Fjernlysassistent |
| Aircondition | Fuldaut. klima |
| Alufælge | Internet |
| Auto. nødbremse | Kurvelys |
| Auto. parkering | LED Kørelys |
| Automatgear | Navigation |
|---|---|
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
| Automatisk start/stop | Panoramatag |
| Bakkamera | Parkeringssensor (for) |
| Blindvinkelassistent | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Servo |
| El betjent bagklap | Soltag |
| El komfortsæder | Vognbaneassistent |