Tesla Model YLong Range AWD 5d
Kontantpris
180.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2021 |
| Kilometertal | 164.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 507 km |
| Batterikapacitet | 70,0 kWh |
| Energiforbrug | 169 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 441 hk/527 nm |
| Acceleration | 5,1 sek. |
| Tophastighed | 217 km/t |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | Rødmetal |
Beskrivelse
Står med fine vinterdæk. Se billede. Skal have ny bil. Enkelte ridser i lak og stenslag i forrude. Batterikapacitet målt til 91% af nyt!
Pris ikke til forhandling
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 495.232 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 854 liter |
| Vægt | 1.981 kg |
| Bredde | 192 cm |
| Længde | 475 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 390 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fjernlysassistent |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Fuldaut. klima |
| Aircondition | Internet |
| Alufælge | Kurvelys |
| Anhængertræk, aftagl. | LED Kørelys |
| Auto. nødbremse | Navigation |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
|---|---|
| Bakkamera | Panoramatag |
| Blindvinkelassistent | Parkeringssensor (for) |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| El betjent bagklap | Servo |
| El komfortsæder | Vognbaneassistent |
| El-ruder |