Tesla Model 3Performance AWD 4d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2023 |
| Kilometertal | 76.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 547 km |
| Batterikapacitet | 82,0 kWh |
| Energiforbrug | 165 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 250 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | 30 min |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 534 hk/- |
| Acceleration | 3,3 sek. |
| Tophastighed | 261 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Danmarks billigste Tesla model 3 PERFORMANCE i forhold til stand og alder. Bemærk at dette er den opdaterede version med Ryzen processor.
Bilen har stadig fuld garanti på frem til juni 2027/80.000KM
På batteri og drivline er der garanti frem til juni 2031/192.000KM
Bilen sælges kun grundet familieforøgelse (Kun ID Buzz kan have interesse i bytte)
Bilen har masser af udstyr, her kan nævnes:
- Adaptiv fartpilot samt Tesla Standard Autopilot
- Adaptive Matrix LED forlygter
-Elektrisk Bagklap
- El justerbare forsæder med memory i førerside
- Sædevarme for/bag + Varmepumpe
- Kunstlæder sæder
- 20 Perfomance hjul.
WLTP Rækkevidde 547 KM.
Der medfølger originale uberturbine 20 tommer fælge med sommerhjul. (Disse har nogle kantkys)
Originale uber turbine 20 tommer vinterhjul kan tilkøbes for 9.000 DKK (ses på billederne taget )
Jeg kan hjælpe med alt opsætning hvis man er ny med Tesla
Skriv endelig man hww så har spørgsmål til den.
Der er ingen gæld i bilen
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | 542 liter |
| Vægt | 1.847 kg |
| Bredde | 184 cm |
| Længde | 469 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 385 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Fjernlysassistent |
| Aircondition | Fuldaut. klima |
| Alufælge | Kurvelys |
| Auto. nødbremse | LED Kørelys |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
|---|---|
| Bakkamera | Panoramatag |
| Blindvinkelassistent | Parkeringssensor (for) |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| El betjent bagklap | Servo |
| El komfortsæder | Vognbaneassistent |