Tesla Model 3Long Range AWD 4d
Kontantpris
159.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2020 |
| Kilometertal | 141.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 580 km |
| Batterikapacitet | 75,0 kWh |
| Energiforbrug | 160 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 250 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 476 hk/- |
| Acceleration | 4,4 sek. |
| Tophastighed | 233 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Tesla model 3 Long range awd i hvid. Købt nov 2020 (model 2021). Inkluderer træk, vintermåtter og vinterdæk. Senest synet Nov 2020, men har fået skiftet bøsninger og bærearme både for og bag. Batteritilstand normal efter alder: Fuld opladning siger 485 km. Bilen er pt ved at blive klargjort, så flere billeder kommer snart.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | 542 liter |
| Vægt | 1.847 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 469 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 333 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Servo |
|---|