Tesla Model 3Standard Range+ RWD 4d
Kontantpris
159.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2021 |
| Kilometertal | 112.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 448 km |
| Batterikapacitet | 54,0 kWh |
| Energiforbrug | 142 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 170 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 325 hk/- |
| Acceleration | 5,6 sek. |
| Tophastighed | 225 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
OBS! Denne bil er med varmepumpe.
Extra udstyr: Solfilm på bagerste ruder samt tag, Opgraderet lydanlæg (alle højtalere er aktiveret + Sub), Ratvarme + varme i alle bagsæderne, Ambient lys i dashbord, Vinter måtter for og bag, Keramisk coated og altid håndvasket.
Bilen har ingen fejl eller mangler og kører perfekt (0-100km/t på 5,6 sek.)
Batteri i meget god stand (over middel)
Tesla garanti på batteri og motor (8 år / 160.000 km)
Bilen har alm. brugsspor ingen ridser eller buler og har ikke været skadet, Synet aug. 2025 uden anmærkninger, inden syn fik jeg lavet en FDM test, div. fejl og mangler blev udbedret hos Tesla.
Kun seriøse henvendelser og ingen bilbytte.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 395.810 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | 542 liter |
| Vægt | 1.835 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 469 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 314 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Internet |
| Aircondition | Kurvelys |
| Alufælge | LED Kørelys |
| Auto. nødbremse | Navigation |
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Panoramatag |
|---|---|
| Dæktryksmåler | Parkeringssensor (for) |
| El betjent bagklap | Sædevarme |
| El komfortsæder | Servo |
| El-ruder | Vognbaneassistent |
| Fjernlysassistent |