Skoda Citigo1,0 MPi 60 Style Sport 5d
Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2019 |
| Kilometertal | 92.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 26,2 km/l |
| CO2 udledning | 106 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.400 kr. / år |
| Ydelse | 60 hk/95 nm |
| Acceleration | 14,4 sek. |
| Tophastighed | 162 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Skoda Citigo 1.0 Style Sport – flot, velholdt og godt udstyret.
Sælger denne rigtig fine Skoda Citigo Style Sport i sort – en økonomisk og driftssikker bil med masser af udstyr i forhold til størrelsen.
Perfekt som pendlerbil eller førstegangsbil – billig i drift.
Udstyr & Style Sport pakke
• 16” Alufælge
• Sportssæder
• Sport læderrat + multifunktion
• Armlæn foran
• Aircondition / klimaanlæg
• LED kørelys
• Sædevarme
• Bluetooth (håndfri + musik)
• El-ruder for
• El-spejle m varme
• Fjernbetjent centrallås
• Isofix
• Splitbagsæde
• Fartpilot
Økonomi
• Meget brændstoføkonomisk
• Lav ejerafgift
• Billig forsikring
Stand
• Bilen fremstår pæn og velholdt både indvendigt og udvendigt.
• Kører som den skal og er passet med service.
• Nye bremser foran - skiver og klodser (5000 km)
• Vinterhjul på stålfælge medfølger.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | 251 liter |
| Vægt | 840 kg |
| Bredde | 165 cm |
| Længde | 356 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 450 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 35 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fartpilot |
|---|---|
| Aircondition | Fuldaut. klima |
| Alufælge | LED Kørelys |
| Automatisk lys | Sædevarme |
| Automatisk start/stop | Servo |
| El-ruder |