Skoda Superb2,0 TDi 140 Ambition Combi DSG 5d
Kontantpris
99.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2015 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2014 |
| Kilometertal | 269.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 19,6 km/l |
| CO2 udledning | 135 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 4.960 kr. / år |
| Ydelse | 140 hk/320 nm |
| Acceleration | 10,2 sek. |
| Tophastighed | 210 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Pæn og velholdt stationcar sælges grundet køb af anden bil. Mekanisk er den i rigtig god stand. Den fremstår med alm. brugsspor. Den står stadig med nummerplader og er klar et nyt liv som en dejlig stor familiebil.
“Black Edition” bilen har fået folieret alt chrome og står derfor helt sort. Der sidder 19” sorte alufælge på bilen som også er sænket 35mm med H&R fjedre. Der medfølger originale 18” fælge som også er lakeret sort med gode vinterdæk.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 461.999 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.576 kg |
| Bredde | 182 cm |
| Længde | 483 cm |
|---|---|
| Højde | 151 cm |
| Lasteevne | 563 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 60 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
|---|---|
| Alufælge | Kurvelys |
| Anhængertræk, aftagl. | LED Kørelys |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (for) |
| El komfortsæder | Sædevarme |
| El-ruder | Servo |
|---|---|
| Fartpilot | Xenonlygter |