Skoda Kodiaq1,5 TSi 150 Business Executive DSG 5d
Kontantpris
259.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2020 |
| Kilometertal | 114.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 18,6 km/l |
| CO2 udledning | 150 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.440 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/250 nm |
| Acceleration | 9,8 sek. |
| Tophastighed | 198 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Super flot 7-sæders Business-line Kodiaq med sorte læder sæder. Forsæderne er elektriske og med memory, DSG automatgear, aircondition, svingbart anhængertræk (udløses via kontakt i bagagerum), trækker 1.800 kg, masser af plads i både kabinen og bagagerum., elektronisk bagklap, adaptiv fartpilot, Apple Carplay, Android Auto, parkerings sensor for og bag, Bakkamera, Nøglefri betjening, navigation, Alu fælge, vinterhjul med alufælge kan medfølge. Alle Service overholdt på autoriseret værksted.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 560 liter |
| Vægt | 1.651 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 470 cm |
|---|---|
| Højde | 166 cm |
| Lasteevne | 538 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 58 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El komfortsæder |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | El-ruder |
| Aircondition | Fjernlysassistent |
| Alufælge | Fuldaut. klima |
| Android auto | Navigation |
| Apple carplay | Nøglefri tænding |
| Automatgear | Parkeringssensor (for) |
|---|---|
| Automatisk lys | Sædevarme |
| Automatisk start/stop | Servo |
| Bakkamera | Træk |
| Dæktryksmåler | Vognbaneassistent |
| El betjent bagklap |