Skoda Citigo1,0 60 Style aut. 5d
Kontantpris
47.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2015 |
| Kilometertal | 175.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 24,4 km/l |
| CO2 udledning | 101 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 60 hk/95 nm |
| Acceleration | 14,4 sek. |
| Tophastighed | 161 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Bilen er fra december 2015 og i god stand.
Den har været til service hvert år og den har fået undervognsbeskyttelse.
Bilen er sidst blevet synet i november 2025.
Der er medfølger både vinter - og sommerdæk til bilen.
Ved tankdækslen er der opstået noget rust, hvilket siges er typisk for en Citigo.
På højre bagside er en lille skramme.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 131.000 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 940 kg |
| Bredde | 165 cm |
| Længde | 356 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 350 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 35 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Automatisk start/stop |
|---|---|
| Aircondition | Servo |