Skoda Octavia2,0 TDi 150 Style Combi DSG 5d
Kontantpris
80.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2017 |
| Kilometertal | 330.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 21,7 km/l |
| CO2 udledning | 122 g/km |
| Euronorm | 5 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 4.640 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/340 nm |
| Acceleration | 8,7 sek. |
| Tophastighed | 213 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Pæn og velholdt pendlerbil!
- Automatgear
- Fartpilot
- Fuld LED forlygter
- Apple CarPlay / Android Auto
- Navigation
- Ambientebelysning
- Regnsensor
- Parkeringssensor
- 2 zone klima
- El-klapbare sidespejle m/varme
- Automatisk lys
- Multifunktionsrat
- Tågelygter
- Sædevarme
- Dæktryksmåler
- Tagræling
- Aftageligt træk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 309.000 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 610 liter |
| Vægt | 1.274 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 467 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 670 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 9 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Servo |
|---|