Seat Ibiza1,2 TSi 105 Style DSG 5d
Kontantpris
49.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2012 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2012 |
| Kilometertal | 173.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 18,9 km/l |
| CO2 udledning | 122 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.760 kr. / år |
| Ydelse | 105 hk/175 nm |
| Acceleration | 10,0 sek. |
| Tophastighed | 190 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Koks |
Beskrivelse
Højt udstyret flot Seat Ibiza med automatgear som kører rigtig godt og langt på literen.
Sælger fordi vi har købt en elbil.
Den står med vinterhjul nu. Der medfølger sommerhjul på alufælge.
Nåede ikke at vaske og rengøre bilen, inden billeder er blevet taget. Den får turen inden overtagelse.
Udstyr der er værd at nævne:
Automatgear
Klima
Sædevarme
Stor navigation med android og bluetooth
Armlæn
4 x elruder
Tonet ruder bag
Sommerhjul med alufælge
Vinterhjul
Den har sidst fået service og blevet synet i November 2025. Den er løbende blevet undervognsbehandlet.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 215.901 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.015 kg |
| Bredde | 169 cm |
| Længde | 405 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 551 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fartpilot |
|---|---|
| Aircondition | Fuldaut. klima |
| Alufælge | Navigation |
| Automatgear | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Servo |
| El-ruder |