Seat Ibiza1,0 TSi 115 FR DSG 5d
Kontantpris
120.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2020 |
| Kilometertal | 156.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 22,4 km/l |
| CO2 udledning | 122 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.520 kr. / år |
| Ydelse | 115 hk/200 nm |
| Acceleration | 9,5 sek. |
| Tophastighed | 193 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.100 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Jeg sælger her min virkelig velholdte 2020 Seat Ibiza FR 1.0 Tsi med 115 heste og 7-trins DSG.
Den har kørt 156.xxxkm og er nysynet, samt med fuld servicebog fra VW forhandler.
Udstyr og highlights:
? 22,4km/L
? 740kr pr. halvår
? Automatgear
? Adaptiv Fartpilot
? Parkeringssensorer foran
? Parkeringssensorer bagved
? Sædevarme
? Klimaanlæg
? Opvarmet bagrude og spejle
? Fuld LED
? Ambientebelysning
? FR-pakke
? Nøglefri betjening
? Start / Stop
Den kører helt perfekt og upåklageligt. Her får du en bil med masser kørekomfort og køreglæde!
Du er velkommen til at komme forbi til en prøvetur, hvis du er interesseret.
Skriv endelig, hvis du har spørgsmål!
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 201.659 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 355 liter |
| Vægt | 1.215 kg |
| Bredde | 178 cm |
| Længde | 406 cm |
|---|---|
| Højde | 143 cm |
| Lasteevne | 400 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.100 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 40 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Fuldaut. klima |
| Alufælge | LED Kørelys |
| Anhængertræk, aftagl. | Navigation |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk start/stop | Sædevarme |
|---|---|
| Bakkamera | Servo |
| Dæktryksmåler |