Ford Fiesta1,25 82 Trend 5d
Kontantpris
39.999 kr.Detaljer
| Modelår | 2012 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2012 |
| Kilometertal | 172.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 17,9 km/l |
| CO2 udledning | 124 g/km |
| Euronorm | 5 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.580 kr. / år |
| Ydelse | 82 hk/114 nm |
| Acceleration | 13,3 sek. |
| Tophastighed | 168 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 600 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Der er fyr i bilen, så den ikke koldstarter, og kabinen er dejlig varm, når du sætter dig ind på kolde dage.
Der medfølger både vinter- og sommerdæk på alufælge samt et ekstra sæt lavprofilsdæk på alufælge.
Der er løbende lavet vedligehold, og den har blandt andet lige fået:
• Ny starter
• Ny tandrem
• Ny udstødning
• Olieskift
Klar til ny ejer og mange gode kilometer endnu!
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 138.948 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.041 kg |
| Bredde | 172 cm |
| Længde | 395 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 454 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 600 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 42 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Aircondition | Sædevarme |
| Alufælge | Servo |
| Automatisk lys | Træk |