VW Polo1,2 TSi 90 Comfortline 5d
Kontantpris
48.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2014 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2014 |
| Kilometertal | 220.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 19,6 km/l |
| CO2 udledning | 117 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.760 kr. / år |
| Ydelse | 90 hk/160 nm |
| Acceleration | 10,9 sek. |
| Tophastighed | 182 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
?? VW Polo 6R 1.2 TSI – 2014 – Velholdt og klar til ny ejer! ??
Sælger min super fine Volkswagen Polo fra 2014. Bilen kører rigtig godt og er passet og plejet – fremstår næsten som ny både inde og ude ??
?? Info om bilen:
• Årgang: 2014
• Km: 22xxxx
• Motor: 1.2 TSI
. Aftagelig anhænger træk
??? Service & vedligehold:
• Stort service for ca. 10.000 km siden
• Alle væsker skiftet
• Kæde skiftet
• Bagbremser skiftet
• Generelt godt vedligeholdt
Bilen er også synet i bov 2025
ellers kom med et bud
Perfekt som pendlerbil eller førstegangsbil – billig i drift og pålidelig
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 194.297 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.002 kg |
| Bredde | 168 cm |
| Længde | 397 cm |
|---|---|
| Højde | 149 cm |
| Lasteevne | 578 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 8 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fartpilot |
|---|---|
| Alufælge | Sædevarme |
| El-ruder | Servo |