Peugeot 2081,5 BlueHDi 100 Allure 5d
Kontantpris
75.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2020 |
| Kilometertal | 207.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 35,1 km/l |
| CO2 udledning | 94 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.520 kr. / år |
| Ydelse | 100 hk/250 nm |
| Acceleration | 10,2 sek. |
| Tophastighed | 188 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Virkelig flot og velholdt pendlerbil sælges!
Her får du en bil med rigtig meget kørekomfort. Den er spækket med udstyr som blandt andet Apple CarPlay, bakkamera og fartpilot.
Det er den perfekte bil, hvis du kører langt, da den kører op til 35 km/l.
Den har for nyligt fået skiftet tandrem og vandpumpe.
Der medfølger nye sommer- og vinterdæk.
Bilen står i 8830 Rødding, Tjele og er helt sikkert et kig værd!
Skriv en SMS til 29104606 eller ring til min kæreste Patrick på 30140755
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 175.909 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 309 liter |
| Vægt | 1.065 kg |
| Bredde | 175 cm |
| Længde | 406 cm |
|---|---|
| Højde | 143 cm |
| Lasteevne | 580 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 41 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Aircondition | Fartpilot |
| Alufælge | Fuldaut. klima |
| Android auto | Head-up display |
| Apple carplay | Nightvision |
| Auto. nødbremse | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (for) |
|---|---|
| Automatisk start/stop | Sædevarme |
| Bakkamera | Servo |
| Dæktryksmåler | Vognbaneassistent |