Peugeot 2081,0 VTi Access 5d
Kontantpris
38.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2012 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2014 |
| Kilometertal | 152.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 23,3 km/l |
| CO2 udledning | 99 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 68 hk/95 nm |
| Acceleration | 14,0 sek. |
| Tophastighed | 163 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 760 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
Meget fint eksemplar af en 208’er 5d sælges.
Sælges kun fordi datteren vil over i en Fiat 500
1.Reg dato 1/2014, 1,0 Vti 3-cyl
5 trins manuel gearkasse
Kun kørt 153.000 km rigtig god stand og kører perfekt.
23,3 km/l
460kr i vægtafgift
Udstyr:
Fartpilot
Anhængertræk
A/C
Radio
Elruder
15” fine hjul med nye dæk.
Den er serviceret og synet november 2024
Ingen gæld i bilen.
Bilen har fået nyt batteri 1/2026
Forvent lidt brugspor og små ridser rundt omkring men ikke noget særligt.
Kun bytte med Fiat 500C
Kan ses og prøves i Aarhus, Østjylland
Husk MIT ID til omregistrering via Ejerskifte Appén
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 132.989 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 950 kg |
| Bredde | 174 cm |
| Længde | 396 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 535 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 760 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Servo |
|---|---|
| Aircondition | Træk |
| Fartpilot |