Nissan Qashqai1,5 dCi 110 N-Connecta 5d
Kontantpris
135.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2018 |
| Kilometertal | 97.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 26,3 km/l |
| CO2 udledning | 101 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.380 kr. / år |
| Ydelse | 110 hk/260 nm |
| Acceleration | 11,9 sek. |
| Tophastighed | 182 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.350 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Fantastisk velholdt bil med ny tandrem, fuld servicebog og nye vinter/sommerdæk. Bilen er nysynet.
Propfyldt med udstyr.
Bilen står på Amager.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 324.990 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.365 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 439 cm |
|---|---|
| Højde | 159 cm |
| Lasteevne | 545 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.350 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fartpilot |
|---|---|
| Aircondition | Fjernlysassistent |
| Alufælge | Fuldaut. klima |
| Auto. nødbremse | Navigation |
| Automatisk start/stop | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Panoramatag |
| Blindvinkelassistent | Parkeringssensor (for) |
|---|---|
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| El-ruder | Servo |