Nissan Qashqai1,2 Dig-T 115 N-Connecta X-tr. 5d
Kontantpris
144.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2018 |
| Kilometertal | 95.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 17,9 km/l |
| CO2 udledning | 128 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.260 kr. / år |
| Ydelse | 115 hk/165 nm |
| Acceleration | 12,9 sek. |
| Tophastighed | 173 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 1 |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Velholdt Nissan Qashqai 1.2 DIG-T 115 N-Connecta 2WD Xtronic Vision P sælges.
Har kun kørt små 95.000 km og har været en tro tjener i al den tid vi har haft bilen.
Den har løbende været serviceret ved behov bl.a. med nye bremseskiver og nyt batteri i efteråret 2025.
Har, som ses på et af billederne, 360 graders kamera ved parkering, hvilket gør den fantatisk til at parkere over alt.
Bridgestone vinterdæk medfølger.
Sælges billigere end lignende modeller med minimun samme kilometerstand her på Bilbasen.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 297.991 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.332 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 439 cm |
|---|---|
| Højde | 159 cm |
| Lasteevne | 548 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 65 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
|---|---|
| Alufælge | LED Kørelys |
| Anhængertræk, aftagl. | Navigation |
| Auto. parkering | Nøglefri tænding |
| Automatgear | Panoramatag |
| Automatisk start/stop | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Sædevarme |
|---|---|
| Blindvinkelassistent | Servo |
| Dæktryksmåler | Vognbaneassistent |
| Fartpilot |