VW T-Cross1,0 TSi 95 Life 5d
Kontantpris
148.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2019 |
| Kilometertal | 68.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 22,4 km/l |
| CO2 udledning | 110 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.520 kr. / år |
| Ydelse | 95 hk/175 nm |
| Acceleration | 11,5 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Garagebil, bilet er usædvanlig flot og velholdt.manuelt gear, helårsdæk, leveres med fuld tank.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 221.010 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 385 liter |
| Vægt | 1.145 kg |
| Bredde | 176 cm |
| Længde | 411 cm |
|---|---|
| Højde | 158 cm |
| Lasteevne | 575 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 40 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Dæktryksmåler |
|---|---|
| Aircondition | El-ruder |
| Alufælge | Fartpilot |
| Anhængertræk, aftagl. | Fuldaut. klima |
| Apple carplay | Sædevarme |
| Automatisk start/stop | Servo |