Nissan 370Z3,7 Coupé Pack aut. 2d
Kontantpris(Uden afgift)
195.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2016 |
| Kilometertal | 19.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 9,5 km/l |
| CO2 udledning | 242 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 11.000 kr. / år |
| Ydelse | 328 hk/363 nm |
| Acceleration | 5,6 sek. |
| Tophastighed | 250 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Perlemorshvid |
Beskrivelse
Skal du lige være klar til at køre sommeren i møde?
Rigtig fed bil - med meget få km.
Rent baghjulstræk. Kun kørt på sommerdage - og altid passet og plejet. Har aldrig været i vaskehal, udelukkende vasket i hånden. Skal have service og synes inden den skal ud at køre, da den har stået i garagen siden sommer sidste år.
Prisen er plus moms, og plus afgift. Afgiften kan tjekkes på skats hjemmeside.
Restværdien er 181.000+moms - så der skal afregnes 14.000 med mig - kan også tage noget i bytte.
Evt leasing aftale - så er det nok omkring 4500/md. inkl moms - og ca. 40.000 i udbetaling.
Da ingen ønsker at spilde sin tid, så hav styr på forsikring, konen osv.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 693.000 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Coupe |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.508 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 425 cm |
|---|---|
| Højde | 132 cm |
| Lasteevne | 292 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 6 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 72 l |
| Døre | 2 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fartpilot |
|---|---|
| Alufælge | Fuldaut. klima |
| Automatgear | LED Kørelys |
| Automatisk lys | Navigation |
| Bakkamera | Nøglefri tænding |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| El-ruder | Xenonlygter |
|---|