Jeep Renegade1,6 MJT 120 Limited DCT 5d
Kontantpris
149.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2020 |
| Kilometertal | 98.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 25,0 km/l |
| CO2 udledning | 128 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.380 kr. / år |
| Ydelse | 120 hk/320 nm |
| Acceleration | 10,2 sek. |
| Tophastighed | 178 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.100 kg |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
Limited edition med rigtig meget udstyr.
Kører reelt mellem 18-20 km. pr. liter.
Super pæn og velholdt, nysynet og klar til nye eventyr.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 327.810 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 351 liter |
| Vægt | 1.430 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 424 cm |
|---|---|
| Højde | 167 cm |
| Lasteevne | 565 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.100 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Dæktryksmåler |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | El-ruder |
| Aircondition | El-soltag |
| Alufælge | Fjernlysassistent |
| Android auto | Fuldaut. klima |
| Anhængertræk, aftagl. | Kurvelys |
| Apple carplay | LED Kørelys |
|---|---|
| Auto. nødbremse | Nøglefri tænding |
| Auto. parkering | Panoramatag |
| Automatgear | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk lys | Sædevarme |
| Automatisk start/stop | Servo |
| Bakkamera | Vognbaneassistent |
| Blindvinkelassistent |