Opel Meriva1,6 CDTi 95 Cosmo Activan 5d
Kontantpris
24.450 kr.Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2016 |
| Kilometertal | 260.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 25,0 km/l |
| CO2 udledning | 106 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.860 kr. / år |
| Ydelse | 95 hk/280 nm |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | 168 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.050 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Har lige været til service – dvs. olieskift, nye filtre, nye bagbremser og nye bagdæk.
Syn i december 2025
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 185.545 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn momsfri |
| Type | - |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.485 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 429 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 480 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.050 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 53 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Aircondition | Fartpilot |
| Automatisk lys | Fuldaut. klima |
| Automatisk start/stop | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Servo |
| El komfortsæder | Træk |