Opel Astra1,4 T 150 Innovation Sports Tourer aut. 5d
Kontantpris
129.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2016 |
| Kilometertal | 48.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 17,9 km/l |
| CO2 udledning | 128 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.580 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/235 nm |
| Acceleration | 9,4 sek. |
| Tophastighed | 210 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.420 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Sælger denne flotte og velholdte Opel Astra Sports Tourer fra 2016 – en rummelig og komfortabel familiebil med stærk motor og lavt kilometertal. Bilen leveres nysynet og nyserviceret, så den er helt klar til ny ejer.
Udstyr:
• Sædevarme
• Varme i rat
• 2-zoners klimaanlæg
• Bluetooth m. Apple CarPlay
• Stort lydsystem
• Fartpilot
• Lane Assist
• Vinterhjul medfølger
• … og meget meget mere
Kontakt mig for mere info eller en prøvetur.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 317.000 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.350 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 470 cm |
|---|---|
| Højde | 151 cm |
| Lasteevne | 470 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.420 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 48 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fjernlysassistent |
|---|---|
| Alufælge | Fuldaut. klima |
| Apple carplay | LED Kørelys |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk start/stop | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Servo |
|---|---|
| El-ruder | Vognbaneassistent |
| Fartpilot |