Opel Corsa1,3 CDTi 95 Enjoy 5d
Kontantpris
43.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2016 |
| Kilometertal | 225.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 30,3 km/l |
| CO2 udledning | 85 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.040 kr. / år |
| Ydelse | 95 hk/190 nm |
| Acceleration | 11,9 sek. |
| Tophastighed | 182 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.150 kg |
| Farve | Rød |
Beskrivelse
Pålidelig og økonomisk bil der lige har fået lavet service. Står uden fejl og mangler.
Udstyr:
- A/C
- Sædevarme og varme i rattet
- Håndfrit til mobil (via Bluetooth)
- Træk
- Isofix
- Fartpilot
Derudover:
kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, højdejust. førersæde, el-sidespejle, træk, aircondition, centrallås, fjernb. centrallås, fartpilot, varme i rat, sædevarme, el-ruder, udv. temp. måler, dab radio, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, dæktryksmåler, isofix, airbag, antispin, esp, city steering
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 195.000 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.137 kg |
| Bredde | 174 cm |
| Længde | 402 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 528 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.150 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Aircondition | Fartpilot |
| Anhængertræk, aftagl. | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Servo |