Opel Insignia1,6 CDTi 136 Edition aut. 5d
Kontantpris
55.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2016 |
| Kilometertal | 272.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 19,6 km/l |
| CO2 udledning | 133 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 4.960 kr. / år |
| Ydelse | 136 hk/320 nm |
| Acceleration | 11,9 sek. |
| Tophastighed | 195 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.700 kg |
| Farve | Grøn |
Beskrivelse
Kun en ejer. Ingen synlig rust. Skifte kæde i sommeren 2025. Står med vinterdæk. Opel alufælge med sommerdæk kan tilkøbes. Tagbøjler medfølger.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 433.000 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.548 kg |
| Bredde | 186 cm |
| Længde | 484 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 597 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.700 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 8 |
| Tankkapacitet | 70 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-soltag |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Fjernlysassistent |
| Aircondition | Fuldaut. klima |
| Alufælge | LED Kørelys |
| Anhængertræk, aftagl. | Navigation |
| Apple carplay | Nøglefri tænding |
| Automatgear | Panoramatag |
|---|---|
| Automatisk lys | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk start/stop | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Servo |
| El betjent bagklap | Vognbaneassistent |
| El komfortsæder | Xenonlygter |
| El-ruder |