Citroën C31,0 PureTech 68 Attraction Van 5d
Kontantpris
25.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2014 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2014 |
| Kilometertal | 100.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 23,3 km/l |
| CO2 udledning | 99 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 68 hk/95 nm |
| Acceleration | 14,2 sek. |
| Tophastighed | 163 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 775 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Velholdt gulplade bil. Har været en tro følgesvend i 6 år.
Kørecomputer, el-ruder foran, højdejusterbart førersæde, el-sidespejle, aircondition., fjernbetjent centrallås, fartpilot, udvendig to.måler, sædevarme, CD/radio med aux tilslutning,
Tandrem er skiftet. Fjedre for og bag skiftet. Har fået sine services. Tidligere ejer var mekaniker, så der er den også blevet passet.
Kom og prøv!
Efter anbefaling fra SKAT, sælges bilen inkl. moms. Så kan du trække momsen på dit regnskab.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 86.955 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn momsfri |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.120 kg |
| Bredde | 173 cm |
| Længde | 394 cm |
|---|---|
| Højde | 152 cm |
| Lasteevne | 380 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 775 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Sædevarme |
|---|---|
| Aircondition | Servo |
| El-ruder | Træk |
| Fartpilot |