Peugeot Expert2,0 BlueHDi 120 L3 Plus Van
Kontantpris(Ekskl. moms)
85.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2016 |
| Kilometertal | 103.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 18,9 km/l |
| CO2 udledning | 140 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 4.960 kr. / år |
| Ydelse | 120 hk/340 nm |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | 170 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 2.500 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Velholdt varevogn sælges – klar til arbejde
Pæn og velkørende varevogn sælges. Bilen har kørt begrænset og har tidligere været anvendt som elektrikerbil, hvilket afspejler sig i en god og praktisk indretning.
Der medfølger professionel reolindretning med skuffer og opbevaringskasser, som er ideel til værktøj og udstyr – klar til brug for håndværkere.
Bilen er på gule plader, og prisen er ekskl. moms.
En oplagt løsning til håndværker eller erhverv.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 268.369 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn ekskl. moms |
| Type | Kassevogn |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.700 kg |
| Bredde | 192 cm |
| Længde | 531 cm |
|---|---|
| Højde | 191 cm |
| Lasteevne | 1.400 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | - |
| Døre | - |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
|---|---|
| Aircondition | Sædevarme |
| Automatisk lys | Servo |
| El-ruder | Træk |