Peugeot 3081,5 BlueHDi 130 Allure+ Sky SW 5d
Kontantpris
101.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2019 |
| Kilometertal | 142.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 30,6 km/l |
| CO2 udledning | 87 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.440 kr. / år |
| Ydelse | 130 hk/300 nm |
| Acceleration | 10,0 sek. |
| Tophastighed | 203 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.400 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Fin, rummelig med to gange isofix, stort bagagerum med gummimåtte og panorama glastag, Anhængertræk, parkeringssensor, fartpilot, automatisk håndbremse, klimaanlæg, sædevarme.
Ny tandrem og vandpumpe ved 141000 km.
Brugt, med alm. slid.
Ekstra sæt vinterdæk med fælge.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 610 liter |
| Vægt | 1.275 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 459 cm |
|---|---|
| Højde | 147 cm |
| Lasteevne | 595 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.400 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 53 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fartpilot |
|---|---|
| Aircondition | Fjernlysassistent |
| Alufælge | Fuldaut. klima |
| Android auto | Navigation |
| Apple carplay | Panoramatag |
| Auto. nødbremse | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk lys | Sædevarme |
|---|---|
| Blindvinkelassistent | Servo |
| Dæktryksmåler | Træk |
| El-ruder | Vognbaneassistent |