Nissan NV3001,6 dCi 145 L2H1 Comfort Van
Kontantpris(Ekskl. moms)
72.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2019 |
| Kilometertal | 158.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 15,9 km/l |
| CO2 udledning | 198 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 8.080 kr. / år |
| Ydelse | 145 hk/340 nm |
| Acceleration | 10,9 sek. |
| Tophastighed | 181 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 2.000 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
årlig afgift (guleplader) ca. 8000 kr
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 294.425 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn ekskl. moms |
| Type | Kassevogn |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.760 kg |
| Bredde | - |
| Længde | - |
|---|---|
| Højde | - |
| Lasteevne | 1.280 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 5 |
| Tankkapacitet | 80 l |
| Døre | - |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fartpilot |
|---|---|
| Aircondition | Servo |
| Bakkamera | Træk |