Nissan Qashqai1,2 Dig-T 115 N-Tec X-tr. 5d
Kontantpris
126.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2016 |
| Kilometertal | 95.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 17,9 km/l |
| CO2 udledning | 128 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.580 kr. / år |
| Ydelse | 115 hk/165 nm |
| Acceleration | 12,9 sek. |
| Tophastighed | 173 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 1 |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Nissan Qashqai 2016 – Flot, velholdt og klar til ny ejer!
Sælger min flotte og rummelige Nissan Qashqai fra 2016, som kun har kørt 95.000 km – der er stadig mange gode kilometer tilbage i bilen!
Bilen er i rigtig pæn stand, både indvendigt og udvendigt. Den er perfekt som familiebil med god plads og høj komfort.
?? Automatgear og benzinmotor
?? Panorama glastag – giver en fantastisk lys og åben kabine
?? Fuld servicehistorik – altid passet og vedligeholdt
?? Lav årlig ejerafgift: kun 2.580 kr
?? Flot hvid farve
?? Meget velkørende og pålidelig bil
En ideel bil til både hverdag og længere ture.
Kontakt mig for mere info eller fremvisning!
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 327.855 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.332 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 438 cm |
|---|---|
| Højde | 159 cm |
| Lasteevne | 548 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Navigation |
|---|---|
| Automatgear | Nightvision |
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
| Automatisk start/stop | Panoramatag |
| Bakkamera | Parkeringssensor (for) |
| El-soltag | Sædevarme |
| Fartpilot | Servo |
|---|---|
| Fuldaut. klima | Xenonlygter |
| LED Kørelys |