Toyota Corolla Verso1,8 Sol 7prs 5d
Kontantpris
20.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2008 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2008 |
| Kilometertal | 265.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 13,0 km/l |
| CO2 udledning | 177 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 5.980 kr. / år |
| Ydelse | 129 hk/170 nm |
| Acceleration | 9,9 sek. |
| Tophastighed | 195 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.300 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Fin 7 persomers Toyota Corolla som har været familiebil lige siden den blev købt. Købte den af min svigerfar for 1 år siden. Den har fået skiftet kobling, udstødning og diverse andre dele.
Batteri er forholdsvist nyt.
Der følger 4 brugte sommerdæk med.
Den står på vinterdæk PT.
Den har nogle småbuler rundt omkring og en større på bagerste kofanger.
Kører fint.
Motorlampen begyndte at lyse i sidste måned og mekaniker siger at det er en sensor som er gået i stykker, men han ville have 4.000 kr for at fikse det. Derfor den lave pris.
Sælges gerne hurtigt da vi har fået ny bil.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 360.498 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | MPV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.325 kg |
| Bredde | 177 cm |
| Længde | 436 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 700 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.300 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Nej |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 60 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Servo |
|---|