Toyota Prius+1,8 Hybrid H4 Touch CVT 5d
Kontantpris
64.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2012 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2012 |
| Kilometertal | 320.000 km |
| Drivmiddel | Hybrid (Benzin + El) |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 22,7 km/l |
| Rækkevidde | - |
| Batterikapacitet | - |
|---|---|
| Energiforbrug | - |
| CO2 udledning | - |
| Euronorm | 6 |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 99 hk/142 nm |
| Acceleration | 11,3 sek. |
| Tophastighed | 165 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Hvidmetal |
Beskrivelse
Meget velholdt og nysynet H4 model, den der parkerer selv, har solceller i taget, JBL car-fi, head-up-display, fuldt ælder m.m. originale sommer og vinter alufælge
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 648.946 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | MPV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.470 kg |
| Bredde | 178 cm |
| Længde | 462 cm |
|---|---|
| Højde | 158 cm |
| Lasteevne | 645 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | El-soltag |
| Aircondition | Fjernlysassistent |
| Alufælge | Fuldaut. klima |
| Android auto | Head-up display |
| Auto. nødbremse | LED Kørelys |
| Auto. parkering | Navigation |
|---|---|
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Panoramatag |
| Automatisk start/stop | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Sædevarme |
| El betjent bagklap | Servo |
| El komfortsæder |