Toyota Aygo1,0 VVT-i x-play 5d
Kontantpris
90.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2018 |
| Kilometertal | 6.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 28,9 km/l |
| CO2 udledning | 95 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.280 kr. / år |
| Ydelse | 72 hk/83 nm |
| Acceleration | 13,8 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
Sælger denne Toyota Aygo fra 2018 som kun har kørt 5849km.
Har fået undervognsbehandling tilbage i 2018 da' bilen var helt ny.
Bilen har altid stået i garage.
Der tilhøre en komplet udfyldt servicebog, hvor ved alle service er udført ved autoriseret Toyota værksted.
Udstyr og tilbehør:
- 6 airbags
- A/C
- ABS-bremser
- Håndfrit til mobil
- Antispin
- Højdejust. førersæde
- Automatisk lys
- Isofix
- Automatisk start/stop
- Læderrat
- Bagagerumsdækken
- Multifunktionsrat
- Bakkamera
- Musikstreaming via bluetooth
- Dæktryksmåler
- Sædebetræk, stof
- El-ruder
- Sædevarme
- El-sidespejle
- Splitbagsæde
- Stofindtræk
- ESP / ESC
- Udv. temp. måler
- Fjernb. centrallås
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 112.009 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | 168 liter |
| Vægt | 855 kg |
| Bredde | 162 cm |
| Længde | 347 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 385 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 35 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Dæktryksmåler |
|---|---|
| Aircondition | El-ruder |
| Alufælge | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk lys | Sædevarme |
| Automatisk start/stop | Servo |
| Bakkamera |