Toyota bZ4XExecutive 5d
Kontantpris
209.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2023 |
| Kilometertal | 130.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 504 km |
| Batterikapacitet | 74,1 kWh |
| Energiforbrug | 166 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/265 nm |
| Acceleration | 7,5 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 750 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Ekstra dyre fælge med helårsdæk, samt ekstra sæt aluhjul, Max vedligeholdt med service
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 435.710 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 452 liter |
| Vægt | 2.039 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 469 cm |
|---|---|
| Højde | 165 cm |
| Lasteevne | 426 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 750 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El komfortsæder |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | El-ruder |
| Aircondition | Fjernlysassistent |
| Alufælge | Fuldaut. klima |
| Anhængertræk, aftagl. | Internet |
| Apple carplay | Kurvelys |
| Auto. nødbremse | LED Kørelys |
|---|---|
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Sædevarme |
| Blindvinkelassistent | Servo |
| Dæktryksmåler | Xenonlygter |
| El betjent bagklap |