Toyota Aygo1,0 VVT-i x 5d
Kontantpris
84.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2021 |
| Kilometertal | 60.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 24,7 km/l |
| CO2 udledning | 111 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.520 kr. / år |
| Ydelse | 72 hk/93 nm |
| Acceleration | 13,8 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Jeg sælger min økonomiske og velholdte bil. Jeg er første og eneste ejer, og bilen er blevet passet rigtig godt på.
Bilen er ikke-ryger, og der har aldrig været kæledyr i den. Den fremstår derfor meget ren og velholdt både indvendigt og udvendigt.
Det er en pålidelig og brændstoføkonomisk bil, som er billig i drift og perfekt til både bykørsel og længere ture.
--- Mulighed fremvisning i Frederikssund og Hørsholm ---
* Bakkamera
* Fuldaut. klima
* Vinterhjul medfølger
* Apple Carplay
* Farve touchskærm
* Musikstreaming via bluetooth
* Sædevarme
* USB tilslutning
* Automatisk start/stop
* Dæktryksmåler
Kontakt mig gerne for mere information eller for at aftale en fremvisning/prøvetur.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 95.810 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | 168 liter |
| Vægt | 855 kg |
| Bredde | 162 cm |
| Længde | 347 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 385 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 35 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Bakkamera |
|---|---|
| Aircondition | Dæktryksmåler |
| Apple carplay | Sædevarme |
| Automatisk lys | Servo |
| Automatisk start/stop |