Tesla Model YRWD 5d
Kontantpris
229.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2023 |
| Kilometertal | 67.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 455 km |
| Batterikapacitet | 57,0 kWh |
| Energiforbrug | 157 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 320 hk/- |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | 217 km/t |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Flot Y’er som jeg udskifter pga ændret kørselsbehov. Bilen kører fantastisk og er passet med årligt servicering. Har netop fået skiftet alle filtre.
Har alt det sædvanlige udstyr inkl aftageligt træk som aldrig har været brugt.
Panoramatag, stemmestyring som fungerer super godt, diverse ekstra bakker, kopholder bag, solskærm til taget og ekstra vintermåtter medfølger.
Røde covers på kalibre som kan afmonteres.
Virkelig meget plads i både bagagerum og frunk.
Sælges på 20” pæne originale Induction-alufælge med sommerdæk.
Den har desværre en lille ridse på siden som enten du eller jeg kan udbedre.
Har tilbud fra Elkjærgruppen på 3500 kr.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 378.210 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 854 liter |
| Vægt | 1.992 kg |
| Bredde | 192 cm |
| Længde | 475 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 464 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El komfortsæder |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | El-ruder |
| Alufælge | Fjernlysassistent |
| Anhængertræk, aftagl. | Fuldaut. klima |
| Auto. nødbremse | Navigation |
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Panoramatag |
|---|---|
| Blindvinkelassistent | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Servo |
| El betjent bagklap | Vognbaneassistent |