Tesla Model 3RWD 4d
Kontantpris
154.999 kr.Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2021 |
| Kilometertal | 92.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 448 km |
| Batterikapacitet | 55,0 kWh |
| Energiforbrug | 142 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 22,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 250 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 325 hk/420 nm |
| Acceleration | 6,1 sek. |
| Tophastighed | 225 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Blå |
Beskrivelse
Træt af høje brændstofpriser?
Tesla model 3 2021 - RWD med LPF batteriteknologi
Model 3 som man kender den, men med batteritypen som skal og må lades til 100% hver gang!
Foruden alm. Udstyr som de alle har:
Der medfølger sommer og vinterhjul. Begge alu.
Der medfølger stof og gummimåtter.
Den har fået ny undervognsbehandling januar 2026
Den er nysynet uden anmærkninger.
Den har ingen udfordringer med hjulophæng, styretøj mv. som nogen modeller har.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 405.810 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | 542 liter |
| Vægt | 1.835 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 469 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 314 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Servo |
|---|