Tesla Model 3Performance AWD 4d
Kontantpris
169.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2019 |
| Kilometertal | 95.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 530 km |
| Batterikapacitet | 75,0 kWh |
| Energiforbrug | 166 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 250 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | 25 min |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 513 hk/- |
| Acceleration | 3,4 sek. |
| Tophastighed | 261 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Fin TM3P fra 27 dec 2019. Købt hos Tesla og kun os som ejere. Garagrbil.
Service ved 2,4 og 6 år hos Sølbeck auto(Tesla Specialist).
Nysynet december 2025. Nye skiver og klodser. Nye sommerdæk.
Byttet højre forhjulsophæng på garanti. 19” sorte alu vinterhjul mod fine v dæk( 4-5mm). Oplader til 100% vinter ca 445km og ca 460km sommer. Batteri tilstand god.
Alm slid og stenslag.
Eftermonteret mobiloplader og ram til dashcam.
Ej bytte.
Gæld i bil som indfries ved køb.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | 542 liter |
| Vægt | 1.847 kg |
| Bredde | 184 cm |
| Længde | 469 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 385 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Fjernlysassistent |
| Aircondition | Fuldaut. klima |
| Alufælge | Internet |
| Auto. nødbremse | LED Kørelys |
| Auto. parkering | Navigation |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
|---|---|
| Automatisk lys | Panoramatag |
| Automatisk start/stop | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Servo |
| El betjent bagklap | Vognbaneassistent |
| El komfortsæder |