Tesla Model 3Long Range AWD 4d
Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2020 |
| Kilometertal | 127.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 567 km |
| Batterikapacitet | 75,0 kWh |
| Energiforbrug | 160 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 440 hk/- |
| Acceleration | 4,6 sek. |
| Tophastighed | 231 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Velholdt Long range, med ekstra køre skærm, batteri og driveline garanti til 192000 km eller december år 2027. Inklusiv Fuld automatisk kørepakke værdi 58000 dkk. Nysynet 4 måneder siden. Ring eller sms gerne.
Fremhævet udstyr på bilen:
? Autopilot
? Adaptiv fartpilot
? To-delt panorama glastag
? Navigation
? Bakkamera
? Kamera i højre/venstre side
? Parkeringssensor for/bag
? Vejbaneassistent
? Automatisk nødbremsesystem
? Skiltegenkendelse
? Blindvinkelassistent
? Fuld LED forlygter
? LED baglygter
? Fjernlysassistent
? 18" Alufælge med aerodynamiske hjulkapsler
? Nøglefri adgang
? Nøglefri start
? El-justerbart rat
? El indst. forsæder og førersæde m. memory
? Sædevarme
? Digital instrumentering
? Tesla App & internet
? Sentry Mode
? Dashcam
? Klimaanlæg med 2-zoner
? Bluetooth
? Og meget mere…
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | 542 liter |
| Vægt | 1.847 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 469 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 333 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Fjernlysassistent |
| Aircondition | Fuldaut. klima |
| Alufælge | Head-up display |
| Android auto | Internet |
| Apple carplay | LED Kørelys |
| Auto. nødbremse | Navigation |
|---|---|
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Panoramatag |
| Automatisk start/stop | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Sædevarme |
| Blindvinkelassistent | Servo |
| Dæktryksmåler | Soltag |
| El komfortsæder | Vognbaneassistent |